25. 8. 2019 Manipulace až do nebe: Pohybová kontaktní dílna nejen pro shibaristy

284A4619 (1)

Workshop pro páry i jednotlivce, riggery i riggerky, modelky i modely.

Nejen pro shibaristy, využití provazů je na vaší kreativitě, lektorka není rigger. Nicméně minule se sešla skupina pokročilejších a strhla se zajímavá debata, dělaly jsme společné vázací ukázky, Zita nás při vázání obcházela a dávala tipy.

Úroveň, registrace, vstup a další instrukce níže pod obsahovou anotací.

Tělesná hra, v níž poznáváme, co je to perfektní fyzické propojení. Je překvapivé, jak příjemné může být vzájemné ovládání, ve chvíli kdy jsme skutečně propojeni. Poznáme způsoby, které jsou neskonale účinné, poznáme o co přicházíme, když odmítáme manipulaci. Pocítíme, jak skvěle nás to vede, ocitneme se na zemi i ve vzduchu. Poddáme-li se vnímavému a přitom rozhodnému vedení, odchýlí nás to od běžných pohybových cest a bez úsilí nás to vede do poloh, na které nejsme zvyklí.
Rozvineme umění poddat se manipulaci i aktivně ovládat partnera, a zároveň se u toho vzájemně vnímat. Začneme rozpoznávat další nové vrstvy v lidské interakci, k nimž jsme dosud neměli přístup a které jsme nepoužívali. A dokážeme-li přečíst nový význam v akcích, které jsme zvyklí chápat jedním způsobem, rozšíří se naše škála možností…
Práce oživuje zakrnělé smysly. Učí nás zůstávat ve spojení, dokud se nepromění, plynule přecházet od tlaku k lehkosti, být přímí i přizpůsobiví, nenechat se strhnout formou, sledovat princip, a rozvíjet schopnost lépe se fyzicky dorozumět.
Fyzické rozhovory, které se z našeho života téměř vytratily, probíhají v kontaktu, v pohybu, mohou být jako tanec či bojová umění. Chcete-li objevit způsob fyzické komunikace v kontaktu, zkoumat nové cesty a užít si spolu letní čas, přijďte. Čeká nás atmosféra objevování, úsměv a vtip, náhlá pochopení sebe sama skrz to, co děláme fyzicky.

O lektorce:

Zita Pavlištová učí kontaktní improvizaci už téměř 20 let u nás i ve světě. Vnímá ji jako možnost prožívat tělem, zažívat intenzitu zároveň s obrovskou citlivostí. Zajímá ji vnitřní tělesný vjem, který přichází s pohybem těla i ve fyzickém kontaktu. Miluje hru která přináší překvapení, a dovoluje neustále komunikovat na mimoverbální úrovni. Shibari ji inspiruje jako lákavá možnost objevit paralely a propůjčit provazům živé napětí, kterým lze k druhému promlouvat.

Úroveň: vhodné jak pro začátečníky tak pro pokročilé, dobré je před tím absolvovat jakoukoli jinou akci komunity, sraz nebo workshop

Registrace: přihlašuje se jako pár i jako jednotlivec, jediné platné přihlášení je emailem na diana@femdomshibari.com, v kopii na vasek@bdsmklub.cz. Pokud se neznáme osobně, připojte prosím informaci o své pokročilosti či svých zkušenostech s vázáním.

Vstup: kurzovné je 900Kč/osoba, platba předem na účet, kapacita max. 8 párů.

Čas: 11 – 19 hod, s pauzou na oběd.

Po workshopu: od 19:30 ROPEJAM, tedy možnost ještě potrénovat nabyté dovednosti nebo prostor pro „dojezd“ a aftercare po workshopu. Jako vždy bude možnost společné večeře, povídání nebo soukromého pokračování v hracích místnostech (zahrnuto už v rámci vstupu) či za další příplatek ve vířivce a sauně.

S sebou: šátek na oči, provazy a karabiny, co máte, pohodlné oblečení pro volný pohyb na zemi, deku, mikinu, ponožky pro klidnější části workshopu. Podložky a občerstvení na místě.