23. 8. 2020 Shibari pro všechny: Bodymechanics + ichinawa


Vázání nejsou jen uzly a bezmoc, ale především pohyb. Umění manipulovat partnerovým tělem, dosahovat při vázání ladnosti a pohybové souhry, je velmi ceněná dovednost.
Tento workshop vypisuji pro všechny, riggery i riggerky, na přání pro vícero z vás.

Jestliže vážeme stále s jedním člověkem (zvlášť pokud je lehčí než my), rychle si na sebe zvykneme a objevíme ty „správné“ způsoby, jak s ním hýbat. Pokud je ale náš partner podstatně vyšší či silnější než my sami nebo často vážete s různými lidmi, je pro vás ovládnutí mechaniky těla stěžejní.

Máte-li stejně jako já ambici nemuset při vázání říkat partnerovi, aby se posunul, nadlehčil a vytrhovat ho verbálním projevem z flow, nechcete se ale uchylovat k trikům jako je štípání či lechtání ale zároveň se s ním odmítáte vláčet a mrhat svými silami na neefektivních pokusech ho někam dostat … chcete ho jednoduše ovládnout, a přitom mu umožnit se do provazů a vašich rukou s důvěrou propadnout, tehdy potřebujete být zběhlí v umění bodymechaniky.

Podělím se s vámi o techniky a tipy, které jsem nasbírala v průběhu let od mnoha různých lektorů a které zdomácněly v mé svalové paměti. Na TAKEDOWNY ze stoje jsem si tentokrát pozvala spolulektora, profesionála z oblasti bojového umění, který sám shibari propadl, takže velmi dobře chápe naši potřebu „přemoct, ale bezpečně a příjemně“. Sama jsem s ním absolvovala jednu lekci a naprosto nadšená si chci dopřát tohoto tréninku víc. Devět dalších párů se k nám může připojit.

Pod pojmem ichinawa si většina z nás představí mazlivé vázání. Práce s jedním provazem nás nutí věnovat se partnerovi, jeho tělu a pohybové souhře více než vázání komplikovaného úvazu na statické „figuríně“. Pro mě je však ichinawa víc – emoce, kontakt, nonverbální komunikace, procítění napětí v těle druhého, pochopení impulzů z vlastního i partnerova nitra. V mých sessions ideálně splývají bodymechanika a ichinawa v jedno.

Budeme pracovat ve dvojici, ve které přijdete. Při technických cvičeních vám doporučíme vyzkoušet si je s více různými lidmi.

ORGANIZAČNĚ:

ČAS:
11 – 18:30 hod s pauzou na oběd

VSTUP: 1.800 Kč / pár, platba předem převodem. Kapacita max. 9 párů, abyste měli dostatek prostoru kolem sebe a my měli dostatek času vás individuálně obcházet.

ÚROVEŇ:
Mírně pokročilí, tzn. „na nějakém workshopu už jste byli“, nicméně tenhle workshop má potenciál obohatit i ty, kteří se považují už za velmi zkušené.

REGISTRACE:
Jediné platné přihlášení je emailem na diana@femdomshibari.com
Jednotlivci mi pište na email, pokud chcete přijít, zkusím vás spojit s vhodným protějškem.
Pokud se neznáme osobně, připojte prosím informaci o své pokročilosti či svých zkušenostech.

S SEBOU:
Šátek na oči, provazy. Na místě budou po předchozí domluvě jutové provazy ke koupi i k zapůjčení. Pohodlné oblečení.

STRAVOVÁNÍ:
Možnost objednat si v pauzách jak oběd tak večeři přímo na místě v Ateliéru, pokud máte stravovací omezení, jste vegetariáni, apod. prosím hlaste předem v emailu.