6. 6. 2021 Bodymechanics a ichinawa


Vázání nejsou jen uzly a bezmoc, ale především pohyb. Umění manipulovat partnerovým tělem, dosahovat při vázání ladnosti a pohybové souhry, je velmi ceněná dovednost, která se nejlépe učí live.


Tento workshop vypisuji pro všechny, riggery i riggerky, modely i modelky.Jestliže vážeme stále s jedním člověkem (zvlášť pokud je lehčí než my), rychle si na sebe zvykneme a objevíme ty „správné“ způsoby, jak s ním hýbat. Pokud je ale náš partner podstatně vyšší či silnější než my sami nebo často vážete s různými lidmi, je pro vás ovládnutí mechaniky těla stěžejní.

Máte-li stejně jako já ambici nemuset při vázání říkat partnerovi, aby se posunul, nadlehčil a vytrhovat ho verbálním projevem z flow, nechcete se ale uchylovat k trikům jako je štípání či lechtání, ale zároveň se s ním odmítáte vláčet a mrhat svými silami na neefektivních pokusech ho někam dostat … chcete ho jednoduše ovládnout, a přitom mu umožnit se do provazů a vašich rukou s důvěrou propadnout, tehdy potřebujete být zběhlí v umění bodymechaniky.

Podělím se s vámi o techniky a tipy, které jsem nasbírala v průběhu let od mnoha různých lektorů a které zdomácněly v mé svalové paměti.Pod pojmem ichinawa si většina z nás představí mazlivé vázání. Práce s jedním provazem nás nutí věnovat se partnerovi, jeho tělu a pohybové souhře více než vázání komplikovaného úvazu na statické „figuríně“. Pro mě je však ichinawa víc – emoce, kontakt, nonverbální komunikace, procítění napětí v těle druhého, pochopení impulzů z vlastního i partnerova nitra. V mých sessions ideálně splývají bodymechanika a ichinawa v jedno.

Budeme pracovat ve dvojici, ve které přijdete. Při technických cvičeních vám doporučíme vyzkoušet si je s více různými lidmi.

ORGANIZAČNĚ:ČAS:
11 – 18:30 hod s pauzou na oběd

VSTUP: 2.400 Kč / pár, platba na místě v hotovosti. Budeme v malé soukromé skupince 4 -6 párů.

ÚROVEŇ:
Kromě naprostých začátečníků jsou vítáni všichni. Pokud už jste na nějakém workshopu byli, během lockdownu jste sledovali různé streamy či videa, pak je tenhle workshop pro vás. Pokud jste pokročilejší, postarám se, abyste si odnesli nové poznatky, upozorním vás na neefektivní návyky a dám prostor otázkám. Menší skupina umožní individuální přístup a též vzájemnou inspiraci s ostatními účastníky.

REGISTRACE:
Jediné platné přihlášení je emailem na diana@femdomshibari.com
Jednotlivci mi pište na email, pokud chcete přijít, zkusím vás spojit s vhodným protějškem.
Pokud se neznáme osobně, připojte prosím informaci o své pokročilosti či svých zkušenostech.

S SEBOU:
Šátek na oči, provazy. Na místě budou po předchozí domluvě jutové provazy ke koupi i k zapůjčení. Pohodlné oblečení.

STRAVOVÁNÍ:
Na místě je kuchyňka, tzn. možnost si ohřát vlastní krabičku nebo si jídlo objednat či si pro něj vyrazit (čína, pizza).