Náhradníci, Workshop 18. 3. 2018 Shibari pro všechny: „Shibari a spank“ s Ardentem


Vážení přátelé,

zvu na další workshop z cyklu „Shibari pro všechny“ do Ateliéru v rámci Hrací neděle tentokrát s hostem Michalem Ardentem (o lektorovi viz níže).

Svazování a výprask – dvě královské disciplíny BDSM, bez nichž by svět byl jen růžový, něžný a beze stop. Leckterými příznivci jedné či druhé disciplíny je považováno za hřích míchat je spolu dohromady. Jenže co dělat, když jste příznivcem obou? Svážete a spráskáte je dohromady!

Ukážeme si možnosti bití různých částí těla měkkými i tvrdými nástroji a bití či působení  různých vjemů rukama. Podíváme se jak se na tělo dostat, když je svázané a čemu se raději vyhnout. Zkusíme si vázání pro bití a bití při vázání.

Ardent nemá rád slovo bolest. Má negativní konotaci a není to přesně to, co chceme cítit. BDSM by nemělo způsobovat obyčejnou bolest, ale fungovat spíše jako masáž: ani moc vlažně, ani přehnaně silně. I když – někdy to může pořádně hvízdnout!

Vše si zahalíme do vhodné atmosféry – podíváme se jak ji tvořit a jak si hrát s emocemi, vzdorem, strachem, studem a dalšími. To je ostatně výživnější než samotné bití.

Podělíme se o zkušenosti, poslechneme si nářky a odneseme si krásné šrámy.

 

Úroveň: vhodné jak pro začátečníky tak pro pokročilé

Registrace: přihlašuje se pouze jako pár, maximální počet párů je 12, jediné platné přihlášení je emailem na diana@femdomshibari.com, páry se zároveň registrují na www.bdsmklub.cz. Na klub se přihlašuje napsáním emailu na vasek@bdsmklub.cz, ideální je, pokud mi píšete, že se registrujete, a email klubu dáte do kopie :-). Pokud se neznáme osobně, připojte prosím informaci o své pokročilosti či svých zkušenostech s vázáním.

Vstup: kurzovné je 250Kč/osoba + 100 Kč/osoba za vstup na Hrací neděli.

Čas: 14 – 18 hod.

Po workshopu: od 18:30 ROPEJAM. Jako vždy bude možnost společné večeře, povídání nebo soukromého pokračování v hracích místnostech už v rámci vstupu či za další příplatek ve vířivce a sauně.

S sebou: Chuť, trochu strachu, klid, provazy, vaše oblíbené bicí nástroje. Šátek na oči, pohodlné oblečení pro volný pohyb na zemi, deku, mikinu, ponožky pro klidnější části workshopu. Podložky a občerstvení na místě. Dlouhý bič je kapitola sama pro sebe a do tohoto workshopu není zahrnut.

Pokud si budete na místě dávat oběd, naplánujte si prosím dostatek času před workshopem, budeme začínat přesně.

 

O lektorovi: Michal Ardent

Ardent znamená „zapálený“ či „nadšený“, také „milovník“ 🙂. Shibari se věnuje čtvrtým rokem, učí se nejvíce u Soptíka. Navštěvuje i workshopy zahraničních riggerů (Yoroï Nicolas, WykD, Riccardo WildTies, Pedro Cordas, Peter Slemrian, Andrea Ropes). Velmi ho baví koncept Rough Body Play Franka a Sheily. Má rád i rákosky a biče (v bičích ho proškolil Kapitán Papírového Loďstva). Jsou pro něj důležité D/s emoce a komunikace mezi partnery.