26. 5. 2019 Pro všechny: Pohyb v těsném kontaktu anebo Kontaktní improvizace pro shibari


Úvod do kontaktní improvizace se Zitou Pavlištovou pro všechny shibaristy, muže i ženy, riggery i modely, jednotlivce i páry.

 
Taky to znáte?
Někdy se mi daří, vážu ladně, plynule, v souhře s protějškem. Jindy jsem zoufale neohrabaná. Jak to, vždyť jsem to pořád já?
 
Pozvala jsem proto pro naši komunitu výraznou osobnost současné české taneční scény Zitu Pavlištovou (Druna.cz) s prosbou, aby nás, kteří vyznáváme omezení pohybu, uvedla do světa volnosti a souhry. Věřím totiž, že tajemství a návyky, které si s ní můžeme osvojit a odhalit, nám pomohou posunout naše vázání na další level.
 
…aneb Vázání bez provazů.

Jak zprůchodnit kanály vnímání mezi sebou a tím druhým?

Skrze proměny napětí ve svém vlastním těle lze vnímat to, co partner cítí. Naše schopnost zachycovat partnera v síti proměnlivého napětí je mu oporou a dovoluje mu plně se oddat všem pocitům. Napětí a jeho plynulé proměny připoutávají nejen tělo partnera, ale i jeho smysly, pozornost, zvědavost a touhu

Budeme zkoumat,

– jak umocnit prožitek svého těla. Nejprve ve fyzickém kontaktu s partnerem a pak v provazech které prodlužují náš dosah. Když napětí v provazech odpovídá na napětí těla, udržuje naše spojení a s každou změnou napětí cítíme zárodky toho co se chystá.

– jak dlouho je třeba být v kontaktu, jakou kvalitu musí kontakt mít, aby se naše systémy spojily v jeden celek a propojilo se naše vědomí.

– jak vstoupit do kontaktu aby náš nervový systém mohl přijmout partnera jako součást nás samých.

– vzájemně se vnímat v kontaktu.

– jak dávat oporu, vést a nechat se vést, brát na sebe váhu druhého nebo mu dávat váhu svou, padat a mírnit pád, dát možnost vzlétnout a létat.

– jak se zbavit se námahy a využívat fyzikálních zákonitostí.

O Zitě:

Učí kontaktní improvizaci už téměř 20 let u nás i ve světě. Vnímá ji jako možnost prožívat tělem, zažívat intenzitu zároveň s obrovskou citlivostí. Zajímá ji vnitřní tělesný vjem, který přichází s pohybem těla i ve fyzickém kontaktu. Miluje hru která přináší překvapení, a dovoluje neustále komunikovat na mimoverbální úrovni. Shibari ji inspiruje jako lákavá možnost objevit paralely a propůjčit provazům živé napětí, kterým lze k druhému promlouvat.

Úroveň: vhodné jak pro začátečníky tak pro pokročilé, dobré je před tím absolvovat jakoukoli jinou akci komunity, sraz nebo workshop

Registrace: přihlašuje se jako pár i jako jednotlivec, jediné platné přihlášení je emailem na diana@femdomshibari.com, v kopii na vasek@bdsmklub.cz. Pokud se neznáme osobně, připojte prosím informaci o své pokročilosti či svých zkušenostech s vázáním.

Vstup: kurzovné je 600 Kč/osoba, platba předem na účet.

Čas: 11 – 18 hod, s pauzou na oběd.

Po workshopu: od 18:30 ROPEJAM, tedy možnost ještě potrénovat nabyté dovednosti nebo prostor pro „dojezd“ a aftercare po workshopu. Jako vždy bude možnost společné večeře, povídání nebo soukromého pokračování v hracích místnostech (zahrnuto už v rámci vstupu) či za další příplatek ve vířivce a sauně.

S sebou: šátek na oči, provazy a karabiny, co máte, pohodlné oblečení pro volný pohyb na zemi, deku, mikinu, ponožky pro klidnější části workshopu. Podložky a občerstvení na místě.