28. 9. 2019 Shibari pro všechny: Kruh souhlasu s Vojtou + Roperetreat s Dianou


Dvě ochutnávky větších chystaných workshopových celků. Akce pro vázající dvojice, které chtějí prohloubit svůj vztah, zavnímat líp sebe sama v kontaktu s protějškem a na chvíli změnit úhel pohledu na svoje (partnerské) vázání. Páry se tentokrát nebudou rozdělovat, měnit ani střídat s jinými dvojicemi.

Blok 1 11:00 – 14:00

Kruh souhlasu. Poslední dobou v komunitě často skloňovaný „consent“. Kde se berou problémy s souhlasem a kde se bere důvěra? Vojta Chládek (o lektorovi čtěte níže) nám v tomto krátkém kurzu představí teorii kruhu souhlasu a jeho kvadranty autorky Betty Martin, světoznámé bodyworkerky. Skrze krátká cvičení nás seznámí s dynamikou doteku dávání, přijímání, braní a svolení k braní. Budeme se věnovat tématu integrity doteku a otevírání přímé cesty potěšení.

Vojta nám ukáže „Bossy massage“, což je skvělý nástroj ke kultivování schopnosti komunikovat svoje potřeby hravým a dominantním způsobem. A na závěr se naučíme hrát „3 minutovou hru“, díky níž se dostaneme hlouběji do praxe. Všechna tato cvičení můžete praktikovat v osobním i profesním životě, pokud pracujete s dotekem nebo vztahy.

Blok 2 15:00 – 18:00

Retreat. Akce přinášející pohled na věci z odstupu skrze určitou praxi, např. meditaci, tanec, apod. my použijeme – jak jinak než provaz. Jinými slovy, nevím, jak vám, přátelé, ale mě se vztah promítá do vázání a zároveň vázáním lze mnohé v mém vztahu vylepšit, usmířit, uzdravit anebo zvorat 😊. Sami doma nebo na technických workshopech upadáme do různých stereotypů a tak úplně se nestaráme o tu duševní hygienu vázajícího páru.

Tohle bude osvěžující koupel, nabídnu pár cvičení, jednoduchých, nalaďujících, propojujících, poskytujících možnost porozumění tam, kde už verbální komunikace selhává. Můžete si vyzkoušet, zda by vás bavilo přihlásit se v listopadu na celý den či víkend na podobný roperetreat „Hluboký ponor“.

Organizačně:
Úroveň: vhodné jak pro začátečníky tak pro pokročilé, dobré je před tím absolvovat jakoukoli jinou akci komunity, sraz nebo workshop
Registrace:
Lze se přihlásit na každý blok zvlášť, přihlašuje se pouze jako pár.
Jediné platné přihlášení je emailem na diana@femdomshibari.com, pokud se neznáme osobně, připojte prosím informaci o své pokročilosti či svých zkušenostech s vázáním.

Vstup:
Kurzovné je 300Kč/osoba/1blok, platba předem na účet
Čas: 11 – 18 hod, s pauzou na oběd.
S sebou: šátek na oči, deku, provazy, karabiny, smyce, co používáte, oblíbené hračky, pohodlné oblečení pro volný pohyb na zemi, mikinu, ponožky pro klidnější části workshopu. Podložky a občerstvení na
místě.

O lektorovi:
Vojtěch je certifikovaný Somatic sex educator a bodyworker který praktikuje Kruh souhlasu od roku 2013. Využívá Kruh souhlasu pro rychlé proměny neharmonických dynamik ve vztazích a pro využití našich stínů pro posílení mysli. Kruh souhlasu sdílí na svých kurzech i privátních sezeních. Provozuje centrum pro práci s tělem, Mahalo. www.mahalo-centrum.cz