12. 12. 2021 Kyusho – vitální body s mistrem Brožíčkem


Po roce a půl opakuji veleúspěšný workshop s lektorem na slovo vzatým, panem Miroslavem Brožíčkem.

Vyzkoušíme si využití vitálních bodů
– pro manipulaci s tělem partnera
– za účelem působení bolesti
– v erotické praxi

ORGANIZAČNÍ INFO NÍŽE

Podařilo se mi opět pozvat vzácného hosta. Mirek nás zasvětí do umění používání vitálních bodů.
Vitální body – technika Kyusho se nejčastěji využívá při bojových sportech, lze ho ale aplikovat i v sexuální oblasti nebo v léčitelství. Více na Kyusho-czech.cz

Workshop bude rozdělený na 3 části. V první se seznámíme s teorií a naučíme se body na těle nacházet a využít je k manipulaci s tělem partnera. Ve druhé si vyzkoušíme jejich účinek při záměru působit blaho a rozkoš. Ve třetí si pak zavážeme, propojíme provazy a body.

Celkově to povedu jako moderovanou diskuzi. Budu se za nás shibaristy ptát a i vaše příspěvky v diskuzi budou vítané a Mirek nám bude dávat ze svého úhlu pohledu rady, tipy a triky.


Asi už jste se při vázání setkali s možností používat tlakové body a v praxi s tím, že se dají objevit všude na těle. Na rozdíl od nich jsou vitální body přesně popsanou soustavou míst, které se dají jako tlakové body používat. A že fungují!

Jde o jemné umění práce s akupunkturními a nervovými body. Kontakt, tlak či úder na tyto body se podle intenzity využívá pro stimulaci toku energie v těle pro léčbu a úlevu od potíží nebo uvolnění či znehybnění v případě agrese.

Pozvala jsem pro naši komunitu vzácného hosta – mistra Kyusho pana Miroslava Brožíčka, aby nás naučil, kde body hledat, jak se jich dotýkat a jak je využívat pro manipulaci s tělem. Strávila jsem s ním moc příjemný večer, během kterého jsem zjistila, že je první člověk, který mě byl schopen opravdu naučit bod najít. Není to totiž naštěstí jen o citu, ale hlavně o logice a anatomii.Těšit se můžete na teoretický výklad, praktická cvičení i „zavázání si“, při kterém nás lektor obejde a dá nám tipy ze svého úhlu pohledu. Nepůjde vyloženě o vázací workshop, využití provazů bude při většině cvičení záležet na vaší iniciativě. Zavážeme si v posledním bloku.

O lektorovi:
S Kyusho jsem se setkal v roce 2007 na jednom semináři zahraničního učitele v Čechách a ihned jsem poznal, že se jedná o ten kousek, který dělá bojové umění trochu záhadný. Vitální body jsou obsaženy téměř v každé technice včetně kata a jejich znalost posouvá každého bojovníka o několik stupínků výš. Kyusho mi okamžitě zapadalo do technik Aikido které cvičím již druhou dekádu. Vstupem do organizace Kyusho International v roce 2008 jsem získal osnovy a možnost se více vzdělávat a proto jsem vytvořil skupinu lidí kde jsem se Kyusho věnovali, naše začátky byly opravdu veselé a zábavné. Postupem času se naše skupina zvětšila i mimo hranice města. Pak následovaly semináře a více kurzů a v podstatě takto to běží dodnes.
Povedlo se vybudovat organizaci nebo spíše skupinu lidí, kteří mají zájem spolupracovat, učit se, sdílet a makat na sobě, a to považuji za největší úspěch. Posouváme se navzájem a dopředu a proto je Kyusho Czech (myšleno i včetně Slovenska) kvalitní a silně se vyvíjející organizací v ČR s obrovským potenciálem.

Moje mise má za cíl dále dávat lidem Kyusho a učit lidi učit Kyusho. V neposlední řadě je cílem rozšířit tyto znalosti mezi ty co se nebojí a nových věcí a jejich ego jim to dovolí. Nejlépe se mi spolupracuje s vedoucími oddílů nebo zkušenými borci, neboť tam se spolupráce zahajuje nejlépe a má znatelné výsledky.

ORGANIZAČNĚ:

Úroveň: vhodné jak pro začátečníky tak pro pokročilé, dobré je před tím absolvovat jakoukoli jinou akci komunity, sraz nebo workshop

Registrace:
přihlašuje se jako pár i jako jednotlivec, jediné platné přihlášení je emailem
na diana@femdomshibari.com Pokud se neznáme osobně, připojte prosím informaci o své pokročilosti či svých zkušenostech s vázáním.

Vstup: kurzovné činí
600Kč/osoba, platba na místě

Čas: 11 – 18:30 hod, s pauzou na oběd.

S sebou: šátek na
oči, provazy a karabiny, co máte, pohodlné oblečení pro volný pohyb na zemi, deku, mikinu, ponožky pro klidnější části workshopu. Podložky a občerstvení na místě.