23. 1. 2022 Vázání bez závěsného bodu aneb jak na dobrou session


Workshop pro všechny kromě úplných začátečníků, pro riggery i riggerky, modely i modelky.

Celkem často se mě lidi ptají, jak rychle je možné se naučit závěsy, zda na to stačí jedna soukromá hodina, jeden víkend, apod. Hodně z nás je ze začátku k shibari mocně přitahováno estetickou stránkou, o niž získáváme představu z fotek, show či sociálních sítí a tak se ženeme co nejrychleji se naučit zavěšování. Závěsný bod nám dává možnost vztáhnout se do třetí dimenze, dodat našemu vázání plasticitu…

…nicméně pokud se vázání začneme věnovat, rychle zjišťujeme, že nejsilnější zážitky se dějí mimoděk nezávisle na technické náročnosti. Jinými slovy, na zemi máme více času a prostoru soustředit se na partnera, ne na provazy, a lépe se nám daří se emocionálně napojit. S tím přichází otázka, co na té zemi vlastně dělat, když v repertoáru máme jen úvazy a pozice vhodné pro částečné či plné závěsy.

Na tomto workshopu se po technické stránce podíváme na vázání jedním provazem, na pravidla improvizace na zemi a jako vždy na mých workshopech se dotkneme manipulace s tělem. Více se ale zaměříme na emoční stránku vázání, na způsoby, jak vytvořit scénu, vstoupit do interakce, napojit se skrze dech, jak vést, jak odečítat z reakcí partnera, jak session korunovat, uzavřít,a co dělat, když poslední provaz ztratí kontakt s tělem. Vždy udělám ukázku nějakého úvazu pro inspiraci a ponechám na vás, zda budete vázat podle sebe nebo ukázku věrně napodobíte. Různými zadáními se pokusím rozproudit vaši kreativitu.

Společným jmenovatelem všech cvičení bude nepřítomnost závěsných bodů, které mnozí z nás doma (ještě) nemají.

Akce je určena pro páry bez rozdílu pohlaví a preference rolí.
(Pokud nemáte partnera a chcete přijít, napište mi, koho hledáte, spojím vhodné dvojice dohromady.

MÍSTO KONÁNÍ:
Ateliér Strašnice, adresu obdrží registrovaní

VSTUP:
1.500 Kč / pár, platba předem převodem. Kapacita 12 párů.

REGISTRACE:
Jediné platné přihlášení je emailem na diana@femdomshibari.com
Pokud se neznáme osobně, připojte prosím informaci o svých zkušenostech a motivaci k vázání.

S SEBOU:
Šátek na oči, provazy, co máte. Na místě budou po předchozí domluvě jutové provazy ke koupi i k zapůjčení, deku. Pohodlné oblečení pro volný pohyb na zemi. Podložky jsou na místě. Vážeme bosí.

ČAS:
11:00 – 18:30, včetně 1 hod na oběd, který si dáme společně v prostorách restaurace Ateliéru.