10. 12. 2022 Shibari pro všechny: Ichinawa a bodymechanika v BRNĚ


Ichinawa – vázání jedním provazem. Často je „překládáno“ jako mazlivé vázání pro pozornost, kterou při něm věnujete partnerovi a ne množství provazů. Budeme se věnovat několika jedno-provazovým úvazům, různým emocionálním nábojům a komunikačním možnostem při jejich provedení, ale také prožitkovým cvičením, která si kladou za cíl vám zprostředkovat další náhled na vaše vázání. 


Ichinawa toho ovšem zahrnuje v sobě víc – emoce, kontakt, nonverbální komunikaci, procítění napětí v těle druhého, pochopení impulzů z vlastního i partnerova nitra. V mých sessions ideálně splývají bodymechanika a ichinawa v jedno.


Bodymechanika se prolíná celým vázáním, nicméně zjednodušeně se dá říci, čím méně provazu tím více tělesného kontaktu. Mají-li být provazy vašima prodlouženýma rukama, je třeba nejprve vědět, co a proč dělají ruce, potažmo vaše tělo s tělem partnera. S každým protějškem si budujeme vlastní jazyk – škálu doteků, „které fungují“, a s každým dalším si ji rozšiřujeme. Nabídnu vám poznatky z praxe někoho, kdo od roku 2015 svázal stovky různých lidí. A zároveň vás povzbudím v hledání vlastní cesty, nejen napodobení té mojí.


Workshop pravděpodobně bude obsahovat cvičení, která vám doporučím si vyzkoušet s jinými lidmi ze skupiny, avšak bude to dobrovolné, toto cvičení nebude prožitkové a workshop obecně není založen na principu střídání partnerů. (Z dynamiky skupiny, střídání rolí i protějšků těží můj signature workshop Jak se váže srdce, nejbližší termín je 29.1. 2023 v Praze.)


POKROČILOST: Workshop je vhodný pro ty (ženy i muže), kteří mají za sebou minimálně workshop či soukromé lekce základů vázání. Nicméně zkušenost říká, že i pokročilejší dvojice, které se věnují zavěšování, apod., tento workshop velmi obohatí.

ORGANIZAČNÍ POKYNY

Kdy: 10.12.2022

Otevření prostor: 10:30

Workshop: 11:00 – 18:30 (s přestávkou na oběd cca 1 hod)

Místo: Brno – adresa bude sdělena při registraci
K dispozici je kuchyňka se sporákem (bez mikrovlnky), také káva a čaje. Další občerstvení dle vlastní chuti si vezměte s sebou, v blízkém okolí není restaurace. Pití je možno brát na sál pouze v uzavřené nádobě.
Vstup do objektu je možný po přezutí a do sálu už jen bez obuvi.

S SEBOU:

Provazy, které máte (na místě budou provazy k zapůjčení), šátek na oči, pohodlné oblečení. Podložky jsou na místě.


PŘIHLÁŠENÍ

Na akci je nutné se zaregistrovat na mailu AlaFB (zavináč) seznam.cz, kapacita max. 12 párů (a doporučujeme se přihlásit včas, WS bývá rychle obsazen, registraci lze případně potřeby později zrušit)

Platbu za WS 1800 Kč za pár je potřeba uhradit předem, pokyny obdržíte mailem po přihlášení – uvádějte tedy mailovou adresu, kterou navštěvujete. 

Pokud se neznáme osobně, připojte prosím stručnou informaci o svých zkušenostech s vázáním.


Máte chuť přijít na workshop, ale není s kým? Napište nám vzkaz na mail, POKUSÍME SE v předstihu z přihlášených zájemců sestavit dvojice. Dejte nám vědět, jestli chcete vázat nebo být vázaná/ý, s mužem nebo ženou.


Diana Vera je profesionální riggerka a lektorka shibari . Od roku 2015, poskytuje individuální svazovací setkání, organizuje workshopy, soukromě učí páry. Váže muže i ženy, i všechny mezi tím, inspiruje ji tantra, divadlo a různé terapeutické směry. Na české shibari scéně reprezentuje vědomý přístup a vázání pojímá jako jednu z mnoha technik poznání sebe sama i druhých.


Ženy – riggerky a modelky, zveme také v pátek 9.12. v Brně na čistě ženské setkání v provazech – Večerní sraz: Shibari – jen ŽENY v Brně s Dianou Verou