16. 7. 2023 Pevné základy – shibari workshop pro začínající


aneb balíček dovedností, které chcete mít, když začínáte s vázáním

OBSAH:

Ze začátku vás zajímá nebo by určitě měla BEZPEČNOST. Ke každému jednomu úvazu si budeme říkat, kde má rizikové faktory. Workshop by pro vás měl být rovněž bezpečným místem, kde se můžete otevřít a jít naproti své orientaci a vyzkoušet si věci, které vás přitahují, „pod odborným“ DOHLEDEM. Mnoho z vás je po emoční stránce skvěle intuitivních, ale potřebujete trochu technického know-how.

Naučíme se proto funkční ÚVAZY pro ruce, nohy i pro celé tělo. Budeme se věnovat způsobům, jak udržet v provazu NAPĚTÍ a tím OVLÁDAT, co se děje ve vašem KONTAKTu s protějškem v daný okamžik. Dalším pilířem, o který se každé vázání opírá je ne/pohyb, tzn. MANIPULACE S TĚLEM, resp. jak se do úvazu pohodlně a bezpečně dostat a co se s ním dá dělat dál.

Poslední a nejdůležitější téma, kterého se budeme průběžně dotýkat jsou HRANICE, našich těl, našich duší, jak je stanovovat, komunikovat, respektovat. Co tvoří rámec vašeho vztahu, jak se v něm pohybovat, aby to bylo skutečně SE SOUHLASEM a pro potěšení obou.

FORMA: Ukázky bude střídat výklad, řízené sdílení a hlavně vaše praxe ve dvojicích.

POKROČILOST:

Kurz je vhodný pro NAPROSTÉ ZAČATEČNÍKY i pro lidi, kteří mají už několik kurzů za sebou. Jestli váháte, zda už neumíte příliš mnoho, pak vězte, že: každý z nás se učí specifickým způsobem a rychlostí, tzn. někomu jde vše technické napoprvé hned zkraje, jiný potřebuje několikeré opakování, než pochopení z hlavy doteče až do těla, chvíli trvá než zjistíme, který lektor nám sedí a jaký jsme typ studenta, je skvělé si občas věci zopakovat, oprášit nebo si potvrdit, co všechno už děláte dobře, když se už nemusíte pídit po samotném základu, kudy vede provaz, můžete si všímat detailů a vychytávek, které pro vás před tím byly neviditelné.

VHODNÝ PARTNER:

Speciálně na začátku jsou lidi nejčastěji bez vhodného protějšku. Pokud o workshop máte zájem, ale jste single, napište mi email, kdo jste a s kým byste rádi vázali. Pokud se přihlásí někdo, kdo odpovídá vaší představě o vhodném protějšku na workshop, spojím vás, můžete se seznámit a přihlásit jako dvojice.

REGISTRACE:
Jediné platné přihlášení je emailem na diana@femdomshibari.com
Pokud se neznáme osobně, připojte prosím informaci o svých zkušenostech a motivaci k vázání.

MÍSTO KONÁNÍ:
TEP39, adresu obdrží registrovaní.
ČAS:
11:00 – 19:00, včetně 1 hod na oběd
VSTUP:
2400 Kč / pár, platba předem převodem.
S SEBOU:
Šátek na oči, provazy, co máte. Na místě budou po předchozí domluvě jutové provazy ke koupi i k zapůjčení. Deku. Pohodlné oblečení pro volný pohyb na zemi. Podložky jsou na místě. Vážeme bosí.